OLYMPUS Stalus 1s
novinka na trhu

NOVINKA – OLYMPUS Stylus 1s

Není žádným tajemstvím, že jak tradiční a velcí výrobci digitálních fotoaparátů, tak i ti menší občas představí modely, které nejsou určeny pro evropský trh a jejich nákup je možný pouze v asijských zemích.

Setkat jsme se takto mohli například s miniaturním kompaktem od Canonu (Powershot N), který se původně v Evropě neměl vůbec prodávat. Mezi výrobce, kteří si občas „střelí“ limitovanou edici pouze pro asijské země, patří jižž dlouhou dobu Pentax, respektive Ricoh. Fotoaparáty tohoto výrobce se v Asii prodávají v místy až ššílených barevných kombinacích, které u nás t잾ko sežženete.

Nyní přiššel s podobným nápadem také Olympus, který představil model Stylus 1s, určený pouze pro Japonsko. Stylus 1s navazuje na svého starššího sourozence Stylus 1 a je prakticky stejný. Oba dva fotoaparáty totižž mají stejný design, stejné vybavení a samozřejmě i vnitřní stavbu.

Pro připomenutí se podívejme na základní technické parametry

  • snímač: 1/1,7″“ BSI-CMOS
  • rozliššení: 12 Mpx
  • objektiv: 28–-300 mm ekvivalent kinofilmu
  • světelnost: F2,8 v celé délce
  • sériové snímání: 7 sn./s
  • displej: 3“, 1,04 milionů bodů
  • hledáček: elektronický s rozliššením 1,44 milionů bodů

Podle informací japonského zastoupení Olympusu jsou vššak změny minimální – jednou z nich je odliššný materiál použžitý na gripu fotoaparátu, druhým je pak odliššná baterie s většší kapacitou. Díky tomu by mělo být možžné pořídit minimálně 450 snímků na jedno nabití.

Uvidíme, zda se dostane model 1s také do České republiky, podle dostupných informací se to pravděpodobně nestane. Doporučená cena mírně updatovaného ultrazoomu také není známá, nicméně předpokládáme, žže bude velmi podobná, jako u modelu Stylus 1.

Přidat komentář